Vhodná termokamera na měření podlahového topení

Jakou termokameru mi můžete doporučit na podlahové topení? Je teplovodní podlahové topenní termokamerou měřitelné? Za jakých podmínek?

Dobrý den,

Tato aplikace termokamer je běžná.

Za sebe bych vám pro tuto aplikaci doporučil termokameru FLIR E40 a vyšší, případně FLIR E40bx a vyšší (pokud víte, že vám bude stačit teplotní rozsah do 120 °C, určitě doporučuji řadu bx, která má obecně vyšší teplotní citlivost a některé další funkce pro diagnostiku budov, které by pro vás mohly být zajímavé).

Zvažujte termokameru podle teplotní citlivosti a rozlišení. Nedoporučoval bych termokameru s teplotní citlivostí horší než 80 mK a rozlišením cca 160x120. V horším případě si lze vystačit s FLIR i7, ale doporučuji před zakoupením vyzkoušet, abyste nebyl případně zklamaný (termokameru Vám rádi zapůjčíme).

Přikládám snímek teplovodního podlahového topení. Jde o tzv. teplotní prolnutí, které bylo pořízeno s termokamerou FLIR E60. Na snímku je kombinována reálná fotografie a termogram, který zobrazuje pouze plochy s teplotou větší, než je nějaká nastavená hranice

Snímek teplovodního podlahového topení z termokamery FLIR E60

Vaše odpověď

Pro odeslání se nejdříve přihlašte.

Popisek webu