Měření měděného drátu

Dobrý den, potřebovali bychom měřit měděný drát v technologii jejich výroby. Rozsah teplota 100 až 250°C (s rezervou), přesnost měření dostačuje cca 0.1 °C. Jaké přístroje jsou pro to vhodné? Můžete mi doporučit/nedoporučit http://www.termokamery-flir.cz/termokamera-flir-a/ ?

  • Guest položil 16.7.2013
  • last edited 18.7.2013

Dobrý den,

pro tuto aplikaci není termokamera vhodným nástrojem a kvalitním pyrometrem (například pyrometry zde) docílíte lepší výsledků.

Celé měření bude bohužel zatíženo značnou chybou a to vlivem nízké (a přesně obtížně určitelné) emisivity měděného drátu a vlivu odražené teploty. S tím se lze ale více či méně vyrovnat a uvedené vlivy částečně eliminovat. V této věci nás určitě kontaktujte.

Co se týče přesnosti 0.1 °C., tak to je bohužel technicky nemožné, rozhodně v to je nemožné v celém rozsahu teplot, který uvádíte. V praxi seženete pyrometr nejlépe s teplotní citlivosti 0.5°C a dalších, mnohem zásadnějších nepřesností docílíte z výše zmíněných důvodů (emisivita, odražená teplota apod.). Pokud budete chtít dosáhnout takovéto přesnosti, nezbude vám než dotykové měření teploty a i tam se domnívám bude uvedená přesnost problém.

Přeji Vám hezký den.

Jan Sova

Vaše odpověď

Pro odeslání se nejdříve přihlašte.

Popisek webu